Geziciler ile paralel örgütün patronu bir

ANKARA - Basbakan Recep Tayyip Erdogan, partisinin grup toplantisinda yaptigi konusmada, egitimde FATIH projesi kapsaminda dagitilan tablet sayisinin 163 bine ulastigini, mart ayi sonunda bu sayiya 675 bin tabletin eklenecegini söyledi.

Genis bant internet aboneligi sayisi 34 milyona ulastigina dikkati çeken Erdogan, söyle konustu:

"Hükümet interneti yasakliyor diye yaygara koparanlar var. Öte yandan millet ne yapildigini biliyor. Okullara genis bant internet erisimi saglayan bir kadroya siz, 'Yasakçi, sansürcü, diktatör' diye çamur atarsaniz, hiç kusura bakmayin o çamur döner, bu çamuru atanlarin yüzüne çarpar. 2011'de internete sansür diye sokaga dökülenler, bugün de aynisini yapiyor. Hayir arkadaslar, internete sansür gelmiyor, özgürlük kisitlanmiyor. Sadece ahlaksizliga, santaja, tehdide karsi tedbir aliniyor. Nester doktorun elinde hayat kurtarir ama katilin elinde can alir."

Internet düzenlemesinden en fazla muhalefet partilerinin istifade edecegini vurgulayan Erdogan, "Çünkü en fazla kaset saldirisina ugrayan, kayitlarla en fazla tehdit edilen, dizayn edilen CHP ve MHP'dir. Biz yeni internet düzenlemesiyle sadece çocuklari degil, CHP'yi, MHP'yi diger partileri de alçakça tehdit ve santaj karsisinda koruma altina aliyoruz" dedi.

"Korkaklar zafer aniti dikemez"

Elinde görüntü ya da ses kaydi bulunanlarin, söz konusu kayitlari yayinlamasi çagrisinda bulunan Erdogan, sunlari kaydetti:

"Kimin elinde hangi görüntü, ses kaydi varsa ortaliga saçsinlar. CHP ve MHP'nin siyaset yapmak için zaten kirintilara ihtiyaci var. Buyursunlar, CHP ve MHP'nin önüne o kirintilari, yemleri atsinlar. Korkaklar zafer aniti dikemez. Bugün de arkanizdaki perdeden CHP eski Genel Baskani'yla ilgili internete verilen bizim engelledigimiz o görüntüleri de yayinlayin. Madem ahlaki bu kadar ayaklar altina aldiniz, bugün de grup salonunda CHP'li belediye baskanlarinin rüsvet pazarliklarini, yamyam itiraflarini ses kayitlarini da yayinlayin."

Gezi Parki odakli gelismeler ile paralel yapinin baglantisi oldugunu belirten Erdogan, "Gezicilerle paralel örgütün patronu bir. Bunlar zaten ezelden kardestirler. Iste simdi de milli iradeye karsi birlikte operasyon yürütüyorlar. Biz bunlari 28 Subat'taki ihanetlerinden de taniriz" dedi.

"Kadinlar görüntü kaydiyla mi dolacak?"

Konusmasinda, Kabatas'ta yasanan olayin görüntülerine deginen Erdogan, sözlerini söyle sürdürdü:

"Bundan sonra her tecavüze ugrayan kadin, bunlari ikna etmek için görüntü kaydiyla mi dolasacak? Kocasindan siddet gören kadin, iddiasini ispat etmek için elinde kayitla mi gelecek? Sokakta kursunlanarak öldürülmüs kadin, cesedinin yanina görüntü kaydi mi koyacak? Ortada ifade tutunagi, adli tip raporu, linç edilmis bir kadin, darp edilmis bir bebek var. Bunlar çikmislar, olayin nasil olmadigini ispat etmeye çalisiyorlar. Vicdan, vicdan, vicdan... Eger o kadincagiz basörtülü olmasaydi, bu linç olur muydu? Dün basörtüsüne 'Füruat' diyenler, bugün basörtülü bir kadin üzerinden basörtüsü düsmanligini sürdürüyorlar."

CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu'na seslenen Erdogan, "CHP'nin genel müdürüne soruyorum; daha 2 ay öncesine kadar hukuku, hakim ve savcilari ayaklar altina aliyordun, 17 ve 25 Aralik'ta ne oldu da hukukun üstünlügüne inanmaya basladin? 17 Aralik parelel hukukunu kabul ediyorsun da simdi verilen kararlari neden hazmedemiyorsun?" dedi.

"Son çete ile mücadele ediyoruz"

Türkiye'de demokratiklesmenin önündeki en büyük engellin çeteler, mafyatik yapilar, cuntalar olduguna isaret eden Erdogan, "11 yil boyunca çetelerle mücadelemizde sagladigimiz basari oraninda demokratik hamleler gerçeklestirdik. Simdi artik son çete ile mücadele ediyoruz. Bu çete de tarihe karistiginda, bu paralel yapi da çöktügünde inanin demokrasinin önünde hiçbir engel kalmayacak" diye konustu.

Yargi içindeki paralel yapinin, jandarmadaki uzantilari ile MIT'e operasyon düzenledigini bildiren Erdogan, sunlari kaydetti:

"Inanin Istanbul isgal edildigi dönemin mütareke basininda dahi bu derece bir hiyanet sergilenmemistir. Bu operasyon, düpedüz bir casusluk operasyonudur. Buradaki ayrintilar ortaya çiktiginda o operasyonda kimlerin yer aldigi, kimlerin kimlere talimat verdigi ihbarda bulundugu ortaya çiktiginda milletim ihanetin derecesini daha net olarak görecek."

Copyright © 2014 Anadolu Agency